WYCIECZKA KLASY 4TPS W BIESZCZADY.

W dniach 11 i 12.04.2024r. klasa 4TPS (5 – letnie technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych) pod opieką Pana Piotra Cygana i Pana Krystiana Serwatki brała udział w wycieczce w Bieszczady. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Zagrodę Pokazową Żubrów umiejscowioną na siódmym kilometrze drogi prowadzącej ze Stuposian do Mucznego.

Następnie cała klasa udała się do Mucznego, do Pawilonu Wystawowego Fauny i Flory Bieszczadzkiej mieszczącego się przy Centrum Promocji Leśnictwa. W tym miejscu, każdy mógł stanąć „oko w oko” z wilkiem czy niedźwiedziem, a przy okazji dowiedzieć czegoś o ich biologii. Koło południa cała klasa wyruszyła na szlak prowadzący z Mucznego na „Bukowe Berdo”. Po południu uczniowie zwiedzili Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego, będące ekspozycją całoroczną a następnie wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek i obiadokolację do pensjonatu „Gawra” koło Leska.

Drugiego dnia po śniadaniu uczniowie podziwiali Zalew Soliński z zapory wodnej oraz zwiedzili ją od środka. Po południu wszyscy zadowoleni wrócili do domów