Wyniki XXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Podkarpacka Tęcza” pod hasłem „LEGENDY PODKARPACIA – ludzie, miejsca i historia”.
Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie jest organizatorem już XXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Podkarpacka Tęcza” pod hasłem „Legendy Podkarpacia – ludzie, miejsca, historia”.
Patronat nad konkursem sprawują:
Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Rzeszowski, Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, Burmistrz Miasta Dynów, Wójt Gminy Dynów, Podkarpacki Kurator Oświaty, Muzeum Archidiecezjalne im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Przemyślu, Muzeum Etnograficzne im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie, Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Radio FARA – Rozgłośnia Archidiecezji Przemyskiej, Via – Katolickie Radio Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów S.A., Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Nadleśnictwo Dynów, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie, Przedsiębiorstwo Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych „Kruszgeo SA”, Brzozowiana – portal regionu brzozowskiego na Podkarpaciu, Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Regionu Dynowskiego – Towarzystwo Przyjaciół Dynowa, „SZiK” z Tyczyna, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Dynowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Dynowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie.
Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i multimedialnej oraz w dwóch grupach wiekowych (szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa). W dniu 21 marca 2024 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyły się obrady jury, oceniającego prace w kategorii multimedialnej. Warunkiem udziału w kategorii multimedialnej było przygotowanie prezentacji na jeden z trzech tematów:
- „Cudowne, niesamowite i legendarne miejsca” (temat odnosi się do miejsca lub miejsc, z których powstaniem wiążą lub wiąże się jakaś historia, legenda np. tajemnicze źródełko o uzdrawiającej mocy, błędny kamień i inne).
- „Ludzie – legendy. Ich historie i pasje” (uczestnik przedstawia osobę lub ludzi, których działalność społeczna, artystyczna, sportowa, polityczna, historia życia oraz pasje, hobby wpłynęły na rozsławienie Podkarpacia, mogą to być również wynalazcy, naukowcy itp. – np. Ignacy Łukasiewicz i inne).
- „Historia, która wydarzyła się naprawdę”(zadaniem uczestnika jest odniesienie się do wydarzenia z przeszłości lub współczesności, z którym wiąże się jakaś intrygująca, niesamowita historia, ważne wydarzenie, które miało miejsce na Podkarpaciu np. wizyta prezydenta Ignacego Mościckiego we wsi Wydrna, odkryte na Podkarpaciu skarby kultury materialnej i niematerialnej i inne ).
Do konkursu można było zgłosić tylko 1 prezentację na jeden z wybranych tematów (w dowolnej aplikacji do tworzenia prezentacji), przygotowaną przez 1 osobę. Uczestnik sam decydował o jej formie (np. relacja, przewodnik, pamiętnik i in.).
Laureatów XXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza pod hasłem: zapraszamy na uroczystą galę konkursową w dniu 18.04.2024r. na godz. 10.00 do sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.
Nagrody dla wszystkich nagrodzonych zostały ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Przedsiębiorstwo Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO SA w Rzeszowie, Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Przemyślu, Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie, Nadleśnictwo Dynów, Bank Spółdzielczy w Dynowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, Burmistrza Miasta Dynowa, Wójta Gminy Dynów, Firmę „SziK” z Tyczyna, Firmę „Hurt – Papier” z Rzeszowa, Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dynowie.
W dniu 21 marca 2024 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyły się obrady jury, oceniającego prace w kategorii fotograficznej. Warunkiem udziału w kategorii fotograficznej było przygotowanie samodzielnie 1 zdjęcia (barwne lub czarno – białe), miejsca owianego tajemnicą, legendą, z którym wiąże się jakaś historia prawdziwa lub tkwiąca w świadomości zbiorowej (np. “Prządki” i inne). Format zdjęć : 20×30 cm (A4).
Prace konkursowe (70), oceniali jurorzy w następującym składzie: Pani Joanna Nieroda – Dyrektor Wydziału Parku Naukowo – Technologicznego i Promocji Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, Pan Łukasz Domin – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dynowie i Pani Agnieszka Żuk – Marut z Firmy „Hurt – Papier” z Rzeszowa.
Jury dokonało oceny według następujących kryteriów: – zgodność z tematem konkursu,- ciekawe rozwiązania i ujęcie tematu,- oryginalność i estetyka pracy,- technika wykonania.
Kategoria fotograficzna
Wyniki konkursu:
Szkoła podstawowa Klasy VI – VIII
I miejsce – Michał Gwóźdź – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie.
I miejsce – Gabriel Wasiuta – Szkoła Podstawowa im. prof. Kazimierza Sucheckiego w Wylewie.
II miejsce – Aleksandra Kruczek – Zespół Szkół, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Króla Wład.Jagiełły i Anny Jenke w Błażowej.
II miejsce – Miłosz Czupa – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Brzyskach.
III miejsce – Róża Kozak – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim.
III miejsce – Katarzyna Sowa – Szkoła Podstawowa im. Ojca św. Jana Pawła II w Baryczy.
Wyróżnienia:
Karol Ryglewicz – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim.
Dorota Łaska – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Brzyskach.
========================================================
Szkoła ponadpodstawowa
I miejsce – Wiktor Bieńko – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.
I miejsce – Kamil Mioduchowski – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.
I miejsce – Karol Freus – Zespół Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Brzozowie.
II miejsce – Rafał Piersiak – Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim.
II miejsce – Faustyna Martowicz – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.
II miejsce – Martyna Kopacka –Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
III miejsce – Nikola Bielec – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.
III miejsce – Weronika Zielińska – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.
III miejsce – Alicja Kowal – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.
Wyróżnienia:
Anna Gierula – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.
Mateusz Łaski – Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle.
Magdalena Sieńko – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.
Kategoria multimedialna
Jury w składzie: Pani Małgorzata Kopczak – specjalista SL ds. edukacji i promocji w Nadleśnictwie Dynów, Pani Monika Zając – Czerkies – główny instruktor i animator kultury w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, Pan Adam Kus – Kierownik Działu Multimedialnych technik upowszechniania kultury Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, Pan Jan Kądziołka Kierownik Biura Handlowego, Z-ca Dyrektora ds. Handlowych Przedsiębiorstwa Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO SA w Rzeszowie, dokonało oceny według następujących kryteriów: – oryginalność witryny, – zawartość merytoryczna,- ciekawe ujęcie tematu,- szata graficzna, efekt wizualny,- celowe, przemyślane rozwiązania techniczne..
Wyniki konkursu:
I miejsce – Grzegorz Bieńczak – Zespół Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Brzozowie.
I miejsce – Eliza Tyka – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.
I miejsce – Oliwia Kimak – Zespół Szkół im. Ks. Prałata Stanisława Sudoła w Dzikowcu.
II miejsce – Weronika Banat – Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Błażowej.
II miejsce – Weronika Zielińska – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.
II miejsce – Sandra Kozioł – Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Grzegorzówce.
III miejsce – Łukasz Makarski – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.
III miejsce – Wiktor Gurgacz – Zespół Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Brzozowie.
III miejsce – Michalina Salach – Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie.
Wyróżnienia:
Aleksandra Gierula – Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.
Gabriela Konefał – Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie.
Oliwia Wiśniowska – Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym oraz ich opiekunom już teraz serdecznie gratulujemy i zapraszamy na galę konkursową!!!