XXV OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY w Przemyślu.

XXV OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY  w Przemyślu.

W dniu 30 maja 2023 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Przemyślu odbył się PODKARPACKI FINAŁ WOJEWÓDZKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO. Organizatorami Finału Wojewódzkiego Turnieju byli: Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Rzeszowie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Komenda Wojewódzka Policji – Wydział Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Automobilklub Rzeszowski, AUTO SPORT KLUB w Przemyślu.

W Finale Wojewódzkim Turnieju wzięły  udział zwycięskie drużyny z eliminacji powiatowych i miejskich. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Burchała, Kacper Król  i Krzysztof Krzywiński, uczniowie 4 klasy Technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Finał konkursu składał się z 2 etapów: części pisemnej w zakresie rozwiązywania testów z bezpieczeństwa ruchu drogowego,  skrzyżowań i historii motoryzacji, oraz części praktycznej:  z jazdy sprawnościowej samochodem – Hyundai i20, jazda sprawnościowa z torem przeszkód  motorowerem–Junak 901, obsługi i przygotowanie pojazdu do jazdy, oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedyczne uczestnikom wypadków drogowych.

Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna zdobyła 9 miejsce w Województwie Podkarpackim. Opiekunem uczniów byli: Pan Paweł Łukasiewicz.