Zajęcia z programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.

Zajęcia z programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.

W dniu 25 marca 2024r. uczniowie z klasy 5TIa uczestniczyli w zajęciach związanych z programowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Zajęcia prowadził Pan Wiesław Łoza z firmy CNC Modern, zajmującej się szkoleniem operatorów i programistów CNC. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi operacjami wykonywanymi na panelu sterowniczym tokarki CNC, samodzielnie wykonali program w symulatorze Sinutrain dla języka Sinumerik, a następnie przenieśli program na obrabiarkę
i wytoczyli zaprogramowany wałek.

   

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki uczestnictwu w zajęciach uczniowie otrzymali informacje na temat lokalnego rynku pracy w sektorze obrabiarek CNC, zapoznali się z obsługą tokarki CNC z oprogramowaniem Sinumerik co daje im zdecydowanie lepszy start w procesie rekrutacji do pracy na stanowisko operatora maszyn CNC lub podjęcia nauki na studiach wyższych na kierunkach technicznych i nie tylko.