Konkurs fotograficzny ,,Ocalić od zapomnienia – II Wojna Światowa w naszym regionie’’

W kwietniu 2024 r. miał miejsce konkurs fotograficzny organizowany przez Archiwum Państwowe w Rzeszowie we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, pt. ,,Ocalić od zapomnienia – II wojna światowa w naszym regionie’’. Konkurs polegał na wykonaniu fotografii miejsca na terenie województwa podkarpackiego, które kojarzy się uczniom z II wojną światową. Dodatkowo uczestnicy mieli za zadanie napisać uzasadnienie przedstawiające wybór tego konkretnego miejsca na fotografię.Konkurs miał za zadanie zainteresować uczniów historią naszego regionu , wzmocnić ich uczucia patriotyczne oraz pokazać, że nasza lokalna historia również jest bogata w ważne wydarzenia, które warto pamiętać.

Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie reprezentowały: Daria Kijowska (klasa 2TL), Anna Gierula (klasa 2TL) oraz Martyna Potoczna (klasa 5TIa). Wymienionym uczennicom dziękujemy za trud włożony w wykonanie prac konkursowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Szkolnym opiekunem konkursu była Pani Izabela Jach