„ Leśne Żywioły” - szkolny etap wojewódzkiego konkursu

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu „ Leśne Żywioły” .

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie w ramach obchodów 100 – lecia Lasów Państwowych w Polsce jest organizatorem konkursu wiedzy pod hasłem „Leśne żywioły”. Tematyka konkursu obejmuje i poszerza wiedzę z zakresu treści podstaw programowych biologii oraz wiadomości związanych z szeroko pojętą ekologią, ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego, zawartych w treściach nauczania innych przedmiotów szkół ponadpodstawowych, zwłaszcza geografii, chemii i fizyki, a także bezpieczeństwo i zdrowie publiczne.Po przeprowadzeniu etapu szkolnego i sprawdzeniu wyników przez komisję konkursową z RDLP w Krośnie, okazało się, że do etapu wojewódzkiego  konkursu „Leśne  Żywioły” zakwalifikowały się cztery nasze uczennice: Sylwia Dudek z kl. 2TH, Aleksandra Gierula  i Weronika Zielińska z kl. 4THL oraz Anna Gierula z kl. 2TL.

Na szczególną uwagę zasługuje wynik Sylwii Dudek, która  osiągnęła 57 punktów na 60 możliwych, oraz wraz z Aleksandrą Gierulą i Weroniką Zielińską otrzymała nagrodę za najwyższe wynik w Nadleśnictwie Dynów. Finał wojewódzki odbędzie się 19 kwietnia 2024r. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Uczennicom życzymy wytrwałości  w przygotowaniach oraz sukcesów końcowych. Uczniów do konkursu przygotował Pan Paweł Siwulec