"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025”

Zapraszamy do naszej szkoły, a później jako już uczniów do szkolnej biblioteki !!!

_____________________________________________________________________________________________

“Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025” – Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Realizacja projektu w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

W marcu 2024r. pozytywnie rozpatrzono nasz wniosek złożony do konkursu w ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o nazwie „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025”.

Bibliotece w Technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie  przyznano dofinansowanie w kwocie 15 000 zł., w tym 3 000,00 zł (wkład własny ze środków organu prowadzącego Powiatu Rzeszowskiego) z której za 5 000 zł sfinansowano zakup nowego komputera z nowoczesnym, dotykowym ekranem. Dzięki niemu prace biblioteczne będą dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Natomiast za kwotę 10 000,00 zł zakupiono nowości wydawnicze, pakiety książek i lektury. Nowe pozycje obejmują zarówno klasykę literatury, historię współczesną, powieść obyczajową, biografie, kryminał i fantastykę.

Niezależnie od tego  tym roku szkolnym biblioteka Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie bardzo poszerzyła swoją ofertę bowiem w listopadzie 2023 r. zakupiono nowe pozycje książkowe na kwotę 6 000,00 zł, a później pojawił się nowe wyposażenie, tworząc przytulny kącik czytelniczy.   Z pewnością każdy znajdzie w naszej bibliotece coś interesującego dla siebie!