Ogólnopolska Olimpiada z ,,Mitologii greckiej i rzymskiej’’

Ogólnopolska Olimpiada z ,,Mitologii greckiej i rzymskiej’’

            W listopadzie 2023 r. miała miejsce XII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady z ,,Mitologii greckiej i rzymskiej’’, w której udział wzięli również reprezentanci naszej szkoły. Organizatorem konkursu był ośrodek Olimp School w Łodzi, a skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań uczniów, poszerzenie i sprawdzenie wiedzy z mitologii greckiej i rzymskiej.

            W olimpiadzie wzięło udział aż 598 uczniów z całej Polski. Reprezentanci Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie: Piotr Nowak (klasa 2TI) otrzymał 26 miejsce, Alicja Kowal (klasa 3THL) zajęła 29 miejsce. To dobre pozycje biorąc pod uwagę liczbę osób uczestniczących w olimpiadzie. Uczniom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.

            Szkolny opiekunem konkursu była Pani Izabela Jach.