Olimpiada Ogólnopolska ,,Zakon Krzyżacki i jego stosunki z Królestwem Polskim w XIII-XVI wieku’’

Olimpiada Ogólnopolska  ,,Zakon Krzyżacki i jego stosunki z Królestwem Polskim w XIII-XVI wieku’’

               W listopadzie 2023 r. miała miejsce XII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady ,,Zakon Krzyżacki i jego stosunki z Królestwem Polskim w XIII – XVI wieku’’, w której udział wzięli reprezentanci Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie. Konkurs skierowany był dla uczniów szkół ponadpodstawowych, organizatorem olimpiady był ośrodek Olimp School w Łodzi. Celem olimpiady była popularyzacja wiedzy z historii, rozwijanie zainteresowań uczniów oraz możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w duchu przyjaznej rywalizacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

               W styczniu 2024 r. organizator przekazał wyniki olimpiady. Wzięło w niej udział 201 uczniów z całej Polski. Nasi reprezentanci uplasowali się na następujących pozycjach: Roksana Skrabut (klasa 3THL) zajęła 15 miejsce, Karol Potoczny (klasa 2TI) i Piotr Nowak (klasa 2TI) otrzymali równorzędnie 24 miejsce oraz Karol Kufel (klasa 3THL) zajął 35 miejsce. Chociaż nie udało się zdobyć podium uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie zajęli dobre pozycje i godnie reprezentowali naszą szkołę. Dziękujemy uczestnikom za udział w zmaganiach.                 Szkolnym opiekunem konkursu była Pani Izabela Jach.