Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Co za akcja?" rozstrzygnięty

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Co za akcja?" rozstrzygnięty

I miejsce uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im.  Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w  Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym “Co za akcja?”.

 Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny “Co za akcja?” rozstrzygnięty 31 maja 2024 roku, w  którym film wykonany przez naszych uczniów: Sylwię Dudek i Renatę Tomoń z kl. 2TH (5 letnie technikum w zawodzie technik handlowiec), Aleksandrę Gierula, Weronikę Zielińską, Sebastiana Banata, Franciszka Mikoś z kl. 4THL (5 –  letnie technikum w zawodzie technik handlowiec/technik logistyk), Kamila Mioduchowskiego i Piotra Nowaka z kl. 2TI (5 letnie technikum w zawodzie technik informatyk), Jana Kulasę, Krystiana Skubisza i Kacpra Kudłę z kl. 2TPS (5 letnie technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych) oraz Michała Niedzielskiego z kl. 4TPS (5 letnie technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych) zajął I miejsce. W akcji brało udział kilkanaście szkół ponadpodstawowych z czego 5 z nich otrzymało wyróżnienia i główne nagrody.

Główną nagrodą była kwota 2 000,00 zł z przeznaczeniem na zakup materiałów edukacyjnych. W dniu 19 czerwca 2024 roku Zespół Szkół Zawodowych im.  Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie otrzymał dyplom laureata konkursu “Co za akcja?” oraz zgniatarkę do zużytych butelek i puszek aluminiowych po napojach. Urządzenie to jest bardzo przydatne  pozwoli nam jeszcze bardziej dbać o środowisko, pomagając w redukcji ilość wytwarzanych odpadów. Poprzez zmniejszenie objętości zużytych opakowań  zredukujemy zapotrzebowanie na worki do przewozu odpadów oraz zmniejszymy częstość odbierania i wywózki odpadów. Nasi uczniowie zadanie z ekologii odrobili na szóstkę. Ich liczne akcje oraz odniesione sukcesy, świadczą o ogromnym zaangażowaniu w dbałość o zachowanie środowiska naturalnego w jak najlepszym stanie zarówno dla siebie jak i przyszłych pokoleń. 

            Koordynatorem akcji był Pan Paweł Siwulec