Trzecia tura zbiórki plastikowych nakrętek dla Kacperka w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

Trzecia tura zbiórki plastikowych nakrętek dla Kacperka  w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w trakcie roku szkolnego 2023/2024 aktywnie angażowali się w zbiórkę plastikowych nakrętek. Zbiórka ma na celu wsparcie chorego chłopca, który zmaga się z padaczką lekooporną oraz zespołem Dandy-Walkera, oraz wymaga nieustannej, długotrwałej i kosztownej rehabilitacji. Chłopiec jest pod stałą opieką Fundacji Dzieciom “Zdążyć z pomocą”. Kosztowne leczenie wymaga dużych nakładów finansowych, dlatego każdy nawet najmniejszy gest i jest ogromną pomocą w walce z chorobą. W akcje zaangażowani byli wszyscy uczniowie naszej szkoły, pomagali również nauczyciele i wszyscy pracownicy, dzięki czemu zdołaliśmy zgromadzić ponad 50 worków z nakrętkami.W dniu 10 czerwca 2024 roku zostały przekazane rodzinie chorego chłopca. Mamy nadzieję, że ten skromny gest przyczyni się do poprawy stanu zdrowia Kacperka.Wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy. Liczymy, że kolejne akcje spotkają się z równie wielkim zaangażowaniem. 
Opiekę nad przebiegiem akcji pełnił Pan Paweł Siwulec.