WTORKI Z PANEM COGITO NA UNIWERSYTECIE RZESZOWSKIM

25 kwietnia 2023 r. grupa 24 uczniów z klas: 4TIa, 3TPS, 3THL, 2THL, 3TI oraz 1TL wraz z opiekunkami Panią Katarzyną Stpiczyńską i Panią Karoliną Bal wzięła udział w spotkaniu odbywającym się w siedzibie Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego w ramach cyklu „WTORKI Z PANEM COGITO”.Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawego wykładu „W media zaplątani” wygłoszonego przez dra Jarosława Kinala. Później głos na temat mądrego korzystania z mediów zabrała psychoterapeutka- Pani Małgorzata Minorowicz. Ostatnia prelegentką dzisiejszego spotkania była Pani Joanna Leśniakowska, która starała się przybliżyć zgromadzonym literacki świat George’a Orwella. Całość była przedstawiona w bardzo ciekawy sposób pokazując, że literatura może być wizjonerska i nie jest oderwana od życia. Ostatnim elementem  spotkania była dyskusja, podczas której zebrani mogli się podzielić własnymi przemyśleniami na temat właściwego wykorzystania mediów i roli Internetu w życiu codziennym każdego z nas.